Czyszczenie komputera

czyszcznie laptopa

Czy powinniśmy się martwić o to czy nasz komputer jest czysty, pytanie poważne, bo i temat ciekawy. Kurz w postaci suchej nie wydaje się robić żadnej szkody, ale to tylko pozory, zatrzymuje odprowadzanie ciepła z nagrzewających się elementów naszych komputerów i dzięki temu powoduje nie stabilną ich pracę, wyłączanie się po osiągnięciu temperatury granicznej kontrolowanej przez układy wydzielające ciepło takie jak procesory a w ostateczności doprowadza nawet do odklejenia się chipsetów płyt głównych – co już nie jest błahostką, ale poważnym problemem i w dodatku naprawa sporo kosztuje. Jeszcze gorzej jest, jeśli nasz ukochany sprzęt pracuje w środowisku podatnym na osiąganie dużej wilgotności w powietrzu, wówczas kurz chłonie całą wilgoć ze swojego otoczenia i nie dość, że brzydko pachnie to powoduje zwarcia i uszkodzenia elektroniki naszych komputerów. Jednym słowem czyszczenie wnętrza komputera jest niezbędne przynajmniej dwa razy w roku, jeśli mamy jednak okazję należy to robić częściej zwłaszcza, kiedy warunki pracy komputera wyznaczane są przez przemysłowe lub temu podobne środowisko.

Jak się do tego zabrać? Pierwsza i najbezpieczniejsza metoda to serwis komputerowy, wyczyszczą, wymienią pasty termoprzewodzące i pewnie za dużo nie skasują, a satysfakcja gwarantowana. Druga metoda to samodzielne używanie sprężonego powietrza w celu wydmuchania nieczystości ze środka obudowy komputera lub laptopa, o ile komputer stacjonarny jest dość przystępny w rozbiórce to z laptopem dla nieobeznanych z tematem nie pójdzie tak łatwo i będzie konieczność poniesienia większych kosztów w serwisie aniżeli skorzystanie z opcji pierwszej.

Czego absolutnie nie powinniśmy robić naszym komputerom? W żadnym wypadku nie stresujemy naszego komputera odkurzaczem – powietrze przepływające przez rurę odkurzacza powoduje odkładanie się ładunków elektrycznych na jej ściankach, są one tak duże, że osiągają napięcie nawet kilku tysięcy wolt i choć natężenie prądu jest znikome to do uszkodzenia elektroniki komputera wystarczające.

Naprawiamy sprzęt wszystkich marek

dell ibm toshiba lenovo acer sony samsung asus hp brother lg oki iiyama philips seagate _oc western_digital

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2021 Tech-Net
Wykonanie strony: soft&site