Zasilacze do laptopów

Często zadajemy sobie dwa pytania, a mianowicie czy naprawiać kabel, np.: pogryziony przez psa lub uszkodzony w podobny sposób, czy kupić tani zamiennik zasilacza. Drugie pytanie to, czy kupić zasilacz samochodowy, a może kupić przetwornicę z 12/24V na 230V.

Nauczony doświadczeniem chętnie podpowiem, że kiedy tylko kabel lub wtyczka od strony laptopa uległa uszkodzeniu, warto oddać zasilacz do naprawy. Taki zasilacz zostanie rozłupany, a cały kabel wraz z fabrycznie zalaną wtyczką zasilania – przylutowany (wymieniony) na nowy. Zdecydowanie odradzam wymianę w domowym zaciszu wtyku lutowanego na końcówkę kabla – z prostej przyczyny, takie wtyki przeznaczone są do zasilania urządzeń o maksymalnym poborze prądu nieprzekraczającym z reguły 1 A, a nasze laptopy zaczynają pracę połykając od ok. 3 A dzięki takiemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną zwykłe wtyki rozpływają się z przegrzania powodując często zwarcia i uszkodzenia obwodów zasilania płyt głównych naszych laptopów.

W przypadku zasilania laptopów z sieci elektrycznej samochodów sytuacja wygląda podobnie, lepiej kupić troszkę droższą przetwornicę aniżeli pseudo zasilacz samochodowy, który w przypadku wygenerowania 19V, potrzebnych dla naszego komputera również musi podnieść napięcie, a przy tym nie jest tak dobrze zabezpieczony jak oryginalny zasilacz, przetwornica nie dość, że daje 230V prądu przemiennego i zasila oryginalny zasilacz, który otrzymaliśmy od producenta sprzętu, to dodatkowo pozwala korzystać z urządzeń, które takiego napięcia wymagają, a nie są przystosowane do zasilania bezpośrednio z sieci elektrycznej samochodu, nie musimy się również obawiać przesadnej wielkości przetwornicy, ponieważ przypomina gabarytami większy kubek do kawy.

Naprawiamy sprzęt wszystkich marek

dell ibm toshiba lenovo acer sony samsung asus hp brother lg oki iiyama philips seagate _oc western_digital

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2021 Tech-Net
Wykonanie strony: soft&site