Laptopy a gry

Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie graniu w gry na laptopie, oczywiście w zależności od parametrów laptopa i gier, które są na nim ogrywane. Praktycznie problemem, jak i główną różnicą, pomiędzy laptopem, a komputerem stacjonarnym jest przegrzewanie się. Budowa laptopa, sprawiająca, że wszystko jest ciasno ułożone ułatwia przegrzewanie się. Podczas bardziej wymagających gier może nie wytrzymać, przegrzać się, w związku z czym wyłączyć albo wywalić z gry. Im starszy laptop tym może być z tym gorzej (przez zaschniętą pastę chłodzącą itp), przez co nawet te o średnich wymaganiach mogą doprowadzać do nadmiernego nagrzewania się urządzenia. Dobrym przykładem gry, która lubi przegrzewać laptopa jest Minecraft. (nie wspominając o wysoko prawdopodobnych lagach) Jednak jeśli dobrze dbamy o nasze laptopy i nie przeszkadza nam ewentualne częste zapisywanie gier w razie wywalenia z nich, mogą nam długo służyć i dać nam na sobie grać. Oczywiście dobry, gamingowy laptop nie powinien mieć z tym problemów, zwłaszcza z dzisiejszym rozwojem technologii, ale takie wygody kosztują. Dobry komputer przenośny do gier, powinien mieć następujące elementy:

  • wydajną kartę graficzną
  • wydajny procesor (współpracujący z sensowną ilością szybkiej pamięci operacyjnej – najlepiej 8 GB w trybie Dual Channel lub większą)
  • skuteczny i możliwie cichy układ chłodzenia, gwarantujący stabilną wydajność nawet podczas długiej rozgrywki
  • wygodną i wytrzymałą klawiaturę, najlepiej z dodatkowymi udogodnieniami dla graczy (np. konfigurowalnymi klawiszami makr)
  • dobrej jakości ekran
  • dobrej jakości system audio (najlepiej z możliwością wyprowadzenia dźwięku do słuchawek czy wielokanałowego zestawu głośnikowego)
  • mnogość łatwo dostępnych portów rozszerzeń.

Naprawiamy sprzęt wszystkich marek

dell ibm toshiba lenovo acer sony samsung asus hp brother lg oki iiyama philips seagate _oc western_digital

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2021 Tech-Net
Wykonanie strony: soft&site